Kursy dla dzieci podzielone są na dwa stopnie: dzieci młodsze i starsze:
  • dzieci młodsze 6-10 lat,
  • dzieci starsze 10-15 lat.
Dzieci młodsze, w wieku ok. 6-10 lat chłoną wiedzę bardzo szybko, są równie wymagające jak ich starsi koledzy i jeszcze bardziej nie lubią się nudzić. Dlatego właśnie nauczanie dzieci młodszych polega na doskonaleniu umiejętności językowych nie tylko dzięki pracy, ale i zabawie. Ciekawe podręczniki, materiały do rysowania i uzupełniania, wiersze, piosenki czy scenki zachęcają do nauki języka, wywołują pozytywne skojarzenia u dziecka i nie pozwalają się nudzić. Dzieci uczą się mówić bezbłędnie pełnymi zdaniami i w naturalny sposób poznają ogromny zasób słówek.

Doświadczenie pokazało nam, że dzieci najchętniej i najskuteczniej rozwijają swoje umiejętności językowe poprzez wspólną pracę i zabawę z rówieśnikami. Dlatego zachęcamy je do współdziałania w zabawie, rozwiązywaniu problemów językowych, zadań czy wykonywaniu ćwiczeń. Przy tym dzieci świetnie się bawią. Dzięki tym aktywnym formom nauczania dzieci poszerzają swoją wiedzę bardzo chętnie i bardzo szybko.

Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się 2 razy w tygodniu po 45 minut.

Po ukończeniu kursu w swojej grupie wiekowej dzieci młodsze mogą kontynuować naukę na odpowiednim poziomie kursu dla dzieci starszych.
Dzieci starsze poznają język dzięki zarówno metodom komunikatywnym jak i poznawaniu zasad językowych i gramatycznych i usprawnianiu umiejętności stosowania ich w praktyce. Dzieci i młodzież mogą również liczyć w wolnym czasie na pomoc i wyjaśnienie wątpliwości językowych z zakresu materiału przerabianego w szkole.

Zajęcia dla dzieci starszych odbywają się 2 razy w tygodniu, w sumie 3 godziny lekcyjne tygodniowo.

Dla wymagających nastolatków proponujemy dynamiczne i ciekawe zajęcia o nowoczesnej tematyce.

Po ukończeniu kursu w swojej grupie wiekowej dzieci starsze mogą kontynuować naukę na odpowiednim poziomie kursu dla młodzieży i dorosłych.